Microsoft از هوش مصنوعی برای جستجو در OneDrive استفاده میکند

نوشته آرش خواجه . 1 سال پیش
ویژگی جدید Microsoft

Microsoft در حال جذاب تر کردن OneDrive است. اگر شما از این پلتفرم استفاده میکنید، به احتمال زیاد مقداری عکس، ویدئو و فایل صوتی در آن نگهداری مینمایید. فرقی ندارد این فایل ها مربوط به امور کاری باشد، یا تصاویر رسیدهای مختلف و اصلا هر چیز دیگری، این موضوع که میتوان تمامی این محتواها را با خود به همراه داشت و هنگام نیاز از آنها استفاده نمود، بسیار دلپذیر است.

به هر حال زمانی که شما شروع به پر کردن فضای ذخیره سازی ابری (cloud) خود میکنید، پیدا کردن یک فایل خاص میتواند بسیار دشوار باشد – مخصوصا اگر شما آنها را نامگذاری نکرده باشید. اینجاست که آخرین ویژگی OneDrive مایکروسافت وارد میدان میشود و اهمیت خود را به رخ میکشد.

برنامه جدید Microsoft

این غول نرم افزاری برنامه دارد تا از قدرت هوش مصنوعی (AI) استفاده کند و از طریق آن به شما امکان دهد تا فایل مورد نظر خود را در میان فایل های مختلف صوتی، ویدئویی و تصویری به صورت اتوماتیک جستجو کنید. برای فایل های صوتی و ویدئویی، هوش مصنوعی Microsoft قادر خواهد بود به طور خودکار آنها را رونویسی کند، و برای شما امکان جستجوی فایل های رونویسی شده را فراهم سازد.

جستجو در onedrive,ویژگی جدید Microsoft

بنابراین از این به بعد نیازی نیست تا برای پیدا کردن یک فایل خاص، تمامی فضای OneDrive خود را بالا و پایین کنید، و تنها کافی است تا از هوش مصنوعی به کار گرفته شده در این پلتفرم استفاده کنید تا به راحتی فایل مورد نظر را پیدا کنید.

تفاوت جستجوی فایل های تصویری

جستجو کردن فایل های تصویری اندکی متفاوت است. از آنجایی که هیچ صوت گفته شده ای در یک تصویر وجود ندارد تا از آن رونویسی شود، هوش مصنوعی مایکروسافت (Microsoft’s AI) سعی میکند تا به جای آن، کلمات قابل رویت را کشف کند.

برای مثال، اگر شما اخیرا به رستوران ایتالیایی رفته باشید و عکس مربوط به رسید آن را در حساب کاربری OneDrive خود ذخیره کرده باشید، بعدها میتوانید این عکس را با کلمه “ایتالیایی” جستجو کنید و ممکن است آن عکس برای شما ظاهر میشود.

OneDrive و ویژگی جدید Microsoft

البته “ممکن” در اینجا کلمه کلیدی است. زیرا اگر چه این ویژگی ها تا حدودی در حال توسعه هستند، اما نباید انتظار داشته باشید که هوش مصنوعی آنها کاملا درست عمل کند و هیچگونه ایرادی نداشته باشد. به هر حال، همانطور که تکنولوژی در طول زمان از کاربران خود می آموزد، به احتمال زیاد رفته رفته دقیق تر میشود.

شرکت مایکروسافت هنوز تاریخ رسمی راه اندازی این ویژگی ها را اعلام نکرده است، اما میتوانید انتظار داشته باشید که ویژگی های جدید تا پایان سال به سرویس های Microsoft’s SharePoint و OneDrive وارد شوند.

همچنین ببینید:

حمله سایبری روسیه به کنگره آمریکا توسط مایکروسافت کشف شد

Google Drive در حال تغییر به Google One برای بهتر و ارزان تر شدن

مایکروسافت برای استودیوی جدید خودش نویسنده بازی Red Dead Redemption را استخدام کرد

همکاری مایکروسافت و Walmart برای رقابت با آمازون

منبع: techspot

نظرات

ارسال دیدگاه درباره این فیلم ...