IG Shopping پروژه بعدی اینستاگرام؛ یک اپلیکیشن مستقل برای خرید کردن

نوشته آرش خواجه . 1 سال پیش
اپ خرید اینستاگرام,IG Shopping,خرد اینستاگرامی

در 7 جولای سال پیش، اینستاگرام پلتفرم جدیدی با نام «تلویزیون اینستاگرام» IGTV ارائه داد که از طریق آن به کاربران خود این امکان را میداد تا بتوانند ویدئوهای طولانی تری پخش و حتی تولید کنند؛ اما نکته اینجاست که آنها بعد از راه اندازی این پروژه، در حال استراحت نیستند. به گفته سایت  The Verge، این پلتفرم اشتراک گذاری عکس و ویدئو (Instagram) که متعلق به شرکت فیسبوک است، در حال کار بر روی اپلیکیشن جدیدی است که احتمالا «فروشگاه اینستاگرام» IG Shopping نام خواهد داشت.

تلویزیون اینستاگرام,IG Shopping

این که آیا IG Shopping نام نهایی این برنامه است یا خیر هنوز مشخص نیست، اما هدف ایده این است که به کاربران این اجازه را بدهد تا بازرگانی ها و شرکت های مختلف تولیدی را دنبال (follow) کنند و در صفحه آنها کالاهای مخصوص فروش را مرور نمایند و به صورت مستقیم خرید کنند.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]به نظر میرسد اینستاگرام میخواهد در آینده به یکی از شرکت های شناخته شده در تجارت الکترونیک تبدیل شود.[/perfectpullquote]

البته شاید این خبر برای شما به هر شکلی آشنا باشد، دلیل اصلی اش هم اینست که این اینستاگرام جدید، از اوایل امسال در هشت کشور به صورت آزمایشی راه اندازی شده است. این ویژگی به کسب و کارها این امکان را میدهد تا از برچسب های (tags) «قابل خرید» ‘shoppable’ در پست های خود استفاده کنند تا کاربران بتوانند به صورت مستقیم کالا را از روی عکس آن خریداری کنند.

IG Shopping,خرید اینستاگرامی

 

ابعاد مختلف IG Shopping

هنوز جزئیات بیشتری در مورد جنبه های مختلف این اپلیکیشن موجود نیست، و شاید به همین دلیل است که سایت The Verge به این نکته اشاره میکند که ممکن است پروژه این اپلیکیشن قبل از عرضه آن کنسل شود. هر چند Instagram به خوشبینی خود نسبت به گسترش نقشش در آینده تجارت الکترونیک باور دارد.

یکی از افراد آشنا با موضوع میگوید فیسبوک میتواند برای بازرگانان شرایط جدیدی را ایجاد کند تا آنها بتوانند به صورت مستقیم کالاهای خود را به فروش برسانند. اگر IG Shopping عرضه شود، اینستاگرام وارد رقابت با دیگر پلتفرم های فروش آنلاین مانند Shopify یا فروشگاه اینترنتی آمازون خواهد شد.

از آنجایی که خرید از طریق اینستاگرام Instagram Shopping مدتیست که در دسترس کاربران است، Facebook تجربه خوبی در این زمینه دارد و تنها باید فکری به حال حفاظت از حریم خصوصی کاربران بکند که در ماه های گذشته به اعتبار این شرکت صدمات جدی وارد کرده است.

IG Shopping,خرید در اینستاگرام

همچنین ببینید:

اینستاگرام قابلیت Poll یا نظرسنجی را در بخش دایرکت ایجاد کرده است

صدها حساب کاربری اینستاگرام در چند روز گذشته هک شده

آیا اینستاگرام فاش می کند که چه کسی شما را تحت نظر دارد؟

منبع: techradar

نظرات

ارسال دیدگاه درباره این فیلم ...