شرکت پاناسونیک دوربین های LX100 پیشرفته را با صفحه لمسی و سنسوری جدید بروزرسانی می کند

نوشته علی ولیزاده . 1 سال پیش
lx100,lumix,camera,panasonic

دوربین های LX100 پاناسونیک دوربین های پیشرفته و جمع و جوری هستند که با امکاناتی نظیر سنسور پنجگانه بزرگ و لنز سریع و همه کاره سبک خاصی از دوربین ها را ازآن خود کرده اند. از سال 2014 که این دوربین ها عرضه شدند تا کنون هیچ گونه بروزرسانی برای آن ها انجام نگرفته بود، اما با عرضه این جانشین جدید انتظار ها برای بروزرسانی سخت افزاری این محصول به پایان رسیده است.

دوربین LX100 II مشابه نسخه قبلی از لنز 24-75mm و روزنه دیافراگم 9 پر بهره می برد که البته سنسور پنجگانه میکرو آن نسبت به نسخه قبلی به مجموعاً 24.77 مگاپیکسل ارتقاء پیدا کرده است که با نسبت تصویر پیش فرض 4:3 برابر با 17 مگاپیکسل است که همین حالت در نسخه اولیه دوربین LX100 به میزان 13 مگاپیکسل می باشد.

lx100,lumix,camera,panasonic

LX100 II یک بروزرسانی عمده نیست

عمده ترین قسمت بروزرسانی سخت افزاری این دوربین شامل طراحی جدید بدنه برای محل قرار گیری دست و یک صفحه لمسی 3 اینچی جدید است که در طراحی جدید بدنه تغییرات زیادی به چشم نمی خورد و تمرکز طراحی فیزیکی کنترلگر های دوربین مانند قبل باقی مانده است. همچنین ویژگی جدید دیگری به این نسخه اضافه شده که شامل یک نسخه از بلوتوث برای اتصال مداوم و کم مصرف بین دوربین و گوشی های هوشمند برای انتقال عکس های گرفته شده می باشد.

با توجه به مدت زمان زیادی که این بروزرسانی به طول انجامیده LX100 II یک بروز رسانی عمده به حساب نمی آید اما نسخه اولیه این دوربین نیز عملکرد بسیار فوق العاده ای داشته و دارد بنابراین منطقی به نظر می رسد که این شرکت در بروزرسانی ها، روی همان نسخه اولیه تمرکز داشته باشد و همان مسیر را بدون ایجاد تغییرات زیاد در پیش بگیرد.

lx100,lumix,camera,panasonic

نزدیکترین و سرسخت ترین رقیب این مدل، دوربین فوق العاده RX100 سونی است که البته کمی کوچکتر است و به تبع آن از سنسور های کوچکتری نیز بهره می برد و کنترل گر های فیزیکی کمتری نیز دارد.

پاناسونیک قیمت بالای 99,999$ دلار را برای این دوربین انتخاب کرده است که 100$ دلار از قیمت زمان عرضه نسخه قبلی و حدوداً 400$ دلار از قیمت کنونی نسخه اولیه گرانتر می باشد.

این دوربین در ماه اکتبر پیش رو به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: theverge

نظرات

ارسال دیدگاه درباره این فیلم ...