گوگل با یک ابزار هوش مصنوعی به جنگ تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان میرود

نوشته آرش خواجه . 1 سال پیش
سو استفاده از تصاویر کودکان

شرکت گوگل روز دوشنبه ابزار هوش مصنوعی AI مجانی را عرضه کرد که به شرکت ها و سازمان ها کمک میکند تا تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان را در اینترنت شناسایی کنند. ایمنی محتوای (Content Safety) گوگل، API، کیت-ابزار (toolkit) توسعه دهندگان است که از شبکه های بی طرف عمیق برای پردازش تصاویر استفاده میکند تا افراد کمتری در معرض آنها قرار گیرند.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]گوگل میگوید این تکنیک میتواند به بررسی کنندگان این امکان را بدهد تا 700 درصد بیشتر محتواهای مربوط به سوء استفاده از کودکان را پیدا کنند.[/perfectpullquote]

جنگ هوش مصنوعی گوگل با تصاویر غیر اخلاقی

حمایت گوگل از کودکان,مبارزه با تصاویز بد

Abhi Chaudhuri مهندس سرپرست Nikola Todorovic و مدیر تولید، روز دوشنبه در این مورد بر روی وبلاگ شرکت نوشته است:

شناسایی سریع تصاویر جدید به این معنی است که احتمال اینکه کودکانی که امروز مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرند زودتر پیدا شوند و مورد حمایت قرار گیرند بسیار بیشتر از قبل خواهد بود. با این کار میتوان جلوی سوء استفاده بیشتر از آنها را گرفت.

او اضافه میکند:

ما این امکان را به صورت رایگان برای سازمان های غیر دولتی (NGOs) و شرکای صنعتی خود فراهم می کنیم تا به ایمنی محتوا API به صورت رایگان دسترسی داشته باشند. API یک کیت ابزاری است که میتواند به شرکت ها و سازمان ها این توانایی را بدهد تا تصاویری که باید کمتر در معرض دید افراد باشند را بررسی کنند.

امروزه هوش مصنوعی مانند آتشی شعله ور در دنیای تکنولوژی است که دارد به سرعت تمامی آن را فرا میگیرد. هوش مصنوعی در زمینه های مختلفی در تکنولوژی از تشخیص گفتار (speech recognition) گرفته تا فیلتر کردن هرزنامه ها (spam filtering) حضور دارد.

ریشه های هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چیست,کمک هوش مصنوعی به مبارزه با تصاویر آزار جنسی

این اصطلاح در اصل به تکنولوژی به نام یادگیری ماشین (machine learning) و یا شبکه های عصبی (neural networks) برمیگردد که آزادانه بر روی مغز انسان مدل سازی شده اند. یکبار که شما یک شبکه عصبی را بوسیله اطلاعات دنیای واقعی (real-world) آموزش میدهید، آن شبکه میتواند بر اساس آموزشی که دیده، مثلا ایمیل های اسپم را فیلتر کند، صحبت های شما را به صورت یک پیام متنی (text message) رونویسی کند، و یا یک گربه را تشخیص دهد.

«بنیاد دیده بان اینترنت» Internet Watch Foundation که هدفش به حداقل رساندن تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان به صورت آنلاین است، توسعه این ابزار را تحسین کرده و گفته استفاده از این ابزار میتواند اینترنت را امن تر کند.

Susie Hargreaves مدیر لندن این بنیاد خیریه در بیانیه ای گفته است:

ما و به ویژه تحلیلگران متخصص ما، از توسعه این ابزار هوش مصنوعی که میتواند به متخصصین انسانی ما کمک کند تا بررسی های خود را آسان تر انجام دهند و تصاویر بیشتری را که قبلا غیر قانونی شمرده نشده اند هدف قرار دهند هیجان زده هستیم.

او در ادامه میگوید:

با به اشتراک گذاری این تکنولوژی جدید، سرعت شناسایی تصاویر افزایش پیدا میکند که میتواند اینترنت را برای کاربران و کسانی که از این جنایت ها در امان بوده اند امن تر کند؛ موضوعی که در دنیای دیجیتال امروز اهمیت زیادی دارد و همه ما باید به آن توجه کنیم.

همچنین ببینید:

Microsoft از هوش مصنوعی برای جستجو در OneDrive استفاده میکند

شکست ربات های هوش مصنوعی ایلان ماسک توسط گیمرهای حرفه ای در بازی Dota 2

Siri (سیری) به زودی تشخیص خواهد داد چه کسی با او صحبت میکند!

منبع: cnet

نظرات

ارسال دیدگاه درباره این فیلم ...