هوآوی اولین سخنگوی هوشمند خود را عرضه میکند؛ با قابلیت پشتیبانی از 4G LTE

نوشته آرش خواجه . 1 سال پیش
سخنگوی هوشمند هوآوی,smart speaker

شرکت هوآوی با تولید اولین سخنگو هوشمند خود، به جمع شرکت هایی همچون آمازون (Amazon)، گوگل و اپل (Apple) در عرصه تولید smart speaker پیوست. ولی باید به این نکه اشاره کرد که محصول تولیدی آنها، حداقل در حال حاضر، تفاوت چندانی با نمونه های مشابه اش از شرکت هایی که نام بردیم ندارد.

تفاوت AI Cube هوآوی با اکو (Echo) آمازون

محصول جدید که مکعب هوش مصنوعی هوآوی (Huawei AI Cube) نام دارد، نتیجه همکاری این شرکت با آمازون است و به همین دلیل سخنگوی هوشمندی خواهد بود که به صورت کامل از الکسا آمازون (Amazon Alexa) بهره میگیرد.

 

تنها خصوصیتی که این محصول را از اکو (Echo) آمازون متفاوت میکند، توانایی آن مبنی بر استفاده از سیم کارت 4G LTE است که میتواند این سخنگو هوشمند را به یک روتر Wi-Fi خانگی تبدیل کند.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]همچنین اگر از بالا متوجه شده باشید، این دستگاه در واقع مکعب شکل نیست!![/perfectpullquote]
در حالی که هنوز هیچ بررسی مستقلی از این محصول وجود ندارد، Huawei ادعا دارد که این دستگاه، یک سخنگو بی سیم 360 درجه ای بسیار “پیشرفته” و “پیشگام” است که سیستم صوتی بسیار قوی دارد. Huawei AI Cube دارای چهار میکروفون است و از نظر اندازه و ظاهر شبیه به اکو آمازون میباشد؛ اما به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا این سخنگوی هوشمند واقعا صدای بهتری دارد یا نه!

سخنگوی هوشمند,هوآوی

سرعت این روتر

هوآوی AI Cube، همانند بیشتر روترها، سرعتی در حدود 300Mbps و پهنای دوگانه 802.11ac دارد اما سرعت شما وابسته به سرعت اینترنت 4G در منطقه خودتان متفاوت است. بر اساس تعداد افرادی که در حال استفاده از اینترنت 4G در منطقه شما هستند، سرعت این روتر میتواند بین 10Mbps تا 70Mbps باشد و شما نمیتوانید بیش از 3 یا 4 دستگاه را به Wi-Fi آن وصل کنید.

در طول معرفی این محصول، شرکت اشاره ای به قیمت آن نکرد و Huawei اعلام کرد که فعلا این دستگاه فصل کریسمس در اروپا عرضه خواهد شد. زمان عرضه این محصول در آمریکا هنوز مشخص نیست و نمونه ای که در چین عرضه خواهد شد با خود الکسا را به همراه ندارد.

همچنین ببینید:

سخنگوی هوشمند گوگل با خود صفحه نمایش به همراه خواهد داشت

دستیار گوگل از این به بعد میتواند با دو زبان صحبت کند؛ با این ویژگی آشنا شوید

دومین فروشگاه بدون صندوق دار آمازون در راه است؛ با آن بیشتر آشنا شوید

منبع: techspot

نظرات

ارسال دیدگاه درباره این فیلم ...