دانلود فیلم هندی

سینمای هند که با نام مستعار بالیوود شناخته می شود به فیلم هایی گفته می شود که در شبه قاره هند ساخته می شوند. بالیوود که به تقلید از نام هالیوود انتخاب شده است در اصل نام یک کمپانی فیلمسازی در شهر بمبئی می باشد و برخلاف هالیوود دارای مکان فیزیکی مشخص نمی باشد و به کل فیلم های هندی ساخته شده در شبه قاره هند گفته می شود.

به طور تقریبی تخمین زده می شود که فیلم های هندی در سراسر جهان ۳.۵ میلیارد مخاطب دارد و در گستره جغرافیایی، مخاطبان جدی آن در هند، کشورهای غربی، خاورمیانه، آسیای مرکزی و روسیه و آفریقا می باشند.

قطعا یکی از محبوب ترین ژانر ها برای دانلود در بین ایرانی ها دانلود فیلم هندی می باشد.

از لحاظ میزان تولید سالانه فیلم، بالیوود بزرگترین تولیدکننده فیلم های سینمایی می باشد. به طوری که در سال ۲۰۱۷، ۱۹۸۶ عنوان فیلم هندی تولید کرده است. بر اساس منابع معتبر سینمای هند در سال ۲۰۱۱ سه میلیارد و ششصد میلیون بلیط در سرتاسر جهان فروخته است و این در حالی است که هالیوود موفق به فروش ۲.۴ میلیارد بلیط در همان سال شده است.

پدر سینمای هند و فیلم های هندی را دادا صاحب پالکی می دانند و جایزه دادا صاحب پالکی پرطرفدارترین و معتبرترین جایزه سینمای هند می باشد. امکان سرمایه گذاری صد درصدی، سینمای هند را به یک بازار جذاب برای کمپانی های بزرگ فیلمسازی نظیر فاکس قرن بیستم، سونی پیکچرز، والت دیزنی و برادران وارنر تبدیل کرده است‌.

فیلم های هندی تا کنون ۳ بار موفق شده اند در بخش فیلم های خارجی زبان آکادمی اسکار نامزد شوند اما تا کنون موفق به دریافت جایزه اسکار در فیلم های خارجی زبان نشده اند. اما سینمای هند مشترکا با سینمای بریتانیا موفقیت بزرگی در سال ۲۰۰۹ با فیلم میلیونر زاغه نشین به دست آورد و در ۷ رشته مختلف اسکار گرفت.

از بهترین فیلم های هندی می توان به فیلم های Anand، Prishyam و Dangan(پرفروشترین فیلم تاریخ سینمای هند) اشاره کرد.

فیلم هندی در ایران طرفداران زیادی دارد و جامعه ایرانی با برخی از فیلم های هندی دوبله شده نظیر شعله، باغبان و رام و شام خاطرات زیادی دارد. در همین راستا هر ساله تعداد قابل توجهی از مطرح ترین فیلم های هندی دوبله می شوند و در دسترس مخاطبان ایرانی قرار می گیرد.

همچنین از بهترین فیلم های هندی سال ۲۰۱۸ می توان به عناوینی چون Sanju، Badhaaiho و Gold اشاره کرد. شما می توانید فیلم های هندی ۲۰۱۸ را از بخش دانلود فیلم هندی به صورت رایگان دانلود کنید.

نمایش بیشتر

فیلم هندی